Tesla Fighting Championship

Header Image
TESLA FIGHTING CHAMPIONSHIP 2012

Marko Ignjatović vs Slobodan Janković

Duel dva dobro poznata momka, koji su učestvovali na prethodnim Tesla FC turnirima. Marko Ignjatović dolazi iz Sekutor MMA tima, iza sebe ima puno borilačkog iskustva u raznim sportovima. Sa uspehom se takmičio u BJJ i greplingu. Osvajač je medalja na brojnim državnim takmičenjima, a učestvovao je kao član reprezentacije i na evropskim i svetskim prvenstvima. Sticao je iskusvo i na brojnim amaterskim MMA takmičenjima. U profesionalne MMA vode ušao je kroz rijaliti 'Put ka Vatrenom Ringu' gde je u prvom kolu pobedio Maksimovića, a u drugom izgubio od pobednika Veličkovića. Na Tesla FC 2 turniru imao je revanš protiv Maksimovića u kom je posle teškog meča izgubio odlukom sudija. Sa druge strane Slobodan Janković, dolzi iz Kjokushinjutsu kluba Beograd, u dosadašnjoj karijeri ostvario je 2 pobede i 4 poraza, borio se na mnogim turnirima širom Evrope, i u različitim kategorijama. Pored MMA sa uspehom se takmiči i u kickboxu gde je osvojio brojne medalje na domaćim turnirima. Učestvovao je na oba Tesla FC turnir. Na prvom je ostvario pobedu nad Vladimirom Jovanovićem, a na drugom je izgubio od Nemanje Uverića.
Na prethodnom Tesla FC oba momka su svoje mečeve izgubili, videćemo ko će ovoga puta publici ostati upamćen kao pobednik i obezbediti učešće na budućim turnirima.